Friday, May 2, 2014

Gisele Bündchen Sings For H&M

Gisele Bündchen is not only the face of the summer campaign of H&M, she also sang Heart of Glass for the brand. The famous DJ who got into the studio for the retouch of the song with Bündchen is Bob Sinclair. The money that will be acquired with the sales of the song on the internet - and the song is now on iTunes and Spotify - will be given to UNICEF.

*****

Gisele Bündchen H&M’in yaz kampanyasının yalnızca yüzü olmakla kalmayıp, marka için Blondie’den Heart Of Glass’ı seslendiriyor. Şarkının yeniden düzenlenmesi için Bündchen ile stüdyoya giren isim ise dünyaca ünlü Fransız DJ Bob Sinclair. iTunes ve Spotify’da yayınlanan şarkının internet üzerinden satışından elde edilen gelir UNICEF’e bağışlanacak.The summer campaign that brought Gisele Bündchen and Bob Sinclair together has a style that consists of 70's Hollywood and Los Angeles style big patterned long dresses, mini shorts and breath-taking colorful bikinis. These pieces are completed with gold color bracelets, huge necklaces and set rings. The second part of the summer campaign has a city look, that is comfortable and chic. Thin strappy tops, khaki shorts, and the colors white, yellow and green are prominent.

The video for Heart of Glass was shot in the beaches of Costa Rica, and the photos are shot by Lachlan Bailey.

*****

H&M, Gisele Bündchen ve Bob Sinclair’i bir araya getiren yaz kampanyası  70’lerin Holywood ve Los Angeles stillerinden esinlenen iri baskılı uzun elbiseler, kaftanlar, mini şortlar ve nefes kesen renkli bikinilerden oluşuyor. Parçalar altın renkli kelepçe bileklikler, iri kolyeler ve set yüzüklerle tamamlanıyor. Yaz koleksiyonunun ikinci kısmı ise şehirli, rahat ve şık bir görüntü var. İnce askılı hafif üstler, haki şortlar, beyaz, sarı ve yeşil tonlar hakim.

Costa Rica sahillerinde yapılan çekimlerde Bündchen, Heart of Glass için bir de müzik klibi çekti. Kampanyanın fotoğrafları ise Lachlan Bailey’e ait.

1 comment:

  1. I love her commercials, she looks so wonderful in them!
    xo
    styleontheside.com

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...