Friday, March 22, 2013

Ayaklı Gazete Ödül Töreni - Kırmızı Halı

Bu yazı biraz gecikti farkındayım ama  yazmaya ancak vakit bulabildim. Ödül töreni sizin de bildiğiniz gibi ödüllerden çok gecede giyilen kıyafetlerle konuşuldu. Bakalım kim ne giymiş...Bergüzar Korel'le başlayalım... Korel Emilio Pucci imzalı bir elbise giyinmiş ancak ben bu elbiseyi ödül gecesine hiç yakıştıramadım hatta hiç beğenmedim. Elbise mi masa örtüsü mü belli değil. Korelden daha şık bir elbise beklerdim açıkcası. Gecenin en rüküşü olarak Bergüzar Korel'i seçiyorum.

AYAKLI GAZETE ÖDÜL TÖRENİ (2013)

Simge Tertemiz de gecenin rüküşlüğü konusunda Bergüzar Korel'le yarışıyor üstelik gecenin sunucularından olmasına rağmen. Tertemiz'in kıyafetine kesinlikle daha fazla özen gösterilmeliydi. Sadece elbisenin üst kısmına baktığımızda hiç sorun yokmuş gibi gözüküyor hatta gayet şık ama alt tarafa indiğimizde rezil bir etek kısmıyla karşılaşıyoruz. Sanki evden bulduğu kumaş parçasını beline bağlamış da gelmiş gibi. Kıyafet bütününe baktığımızda dansöz kıyafeti gibi duruyor. Sunucumuz da maalesef gecenin rüküşleri arasında...


Bade İşçil'i bu yılın trendlerinden olan dantel detaylı bir elbiseyle görüyoruz. Maalesef onun elbisesini de beğenemedim. Arkadaki sarkıntı çok kötü durmuş. Sırf dantel işlemeli bir sırt dekoltesi olsaydı çok şık bir elbise olacakken o fazlalık elbisenin havasını tamamen değiştirmiş. İşçil de şıklar arasında kendine yer bulamıyor.


Özge Ulusoy saten bir elbise seçmiş. Saten elbiseleri hiç bir zaman sevemedim. Hem kötü duruyor hem de elbisenin kalitesini düşürüyor bence. Saten yerine farklı bir kumaş kullanılsa daha güzel olabilirmiş elbise çünkü modeli fena değil. Özge Ulusoy da beğenmediğim ünlüler arasında.


Geldik yerli Madonna'mıza. Hande Yener sanırım nereye gidiceğini şaşırmış ve sahneye çıkar gibi gelmiş törene. Tamam, tarz olarak her ne kadar Madonna'nın kopyası olsa da; şık ve beğendiğim bir tarz, ama ödül töreninde hiç giyilecek gibi değil. Kıyafeti fazla eleştirmeden gecenin şıklarına geçiyorum o yüzden.


Seda Bakan gecenin en farklı tarzıyla karşımıza çıkıyor. Bu sene çok moda olan deri ve büstiyeri kırmızı rengiyle tercih etmiş ve çok da yakışmış kendisine. Ancak kırmızı ceketini bu tarza hiç uygun bulmadım. Bu nedenle Bakan'ı tam olarak gecenin şıklarından seçemiyorum.

AYAKLI GAZETE ÖDÜL TÖRENİ (2013)

Bengü Tuvana Büyükçınar'ın geçtiğimiz hafta Mercedes Benz Fashion Week Istanbul'da da gördüğümüz Tuvanam koleksiyonundan bir elbise seçmiş. Bu elbiseyi zaten moda haftasında da çok beğenmiştim. Bengü'ye de topuzuyla birlikte çok yakışmış bence. Bengü'yü bu elbisesiyle gecenin şıklarından seçiyorum.


Ayşe Hatun Önal siyah elbisesiyle çok zarif  ve sade bir şıklık yakalamış. Elbisenin arasına serpiştirilmiş mor renkler ayrı bir güzellik katmış elbiseye. Tek beğenmediğim detay ise çantası. Gri yerine siyah bir çanta tercih etse daha güzel dururmuş bence. Ve şimdi de sıra en şık 3 isimde...


Açelya Samyeli Danoğlu Tanju Babacan imzalı elbisesiyle çıkıyor karşımıza. Danoğlu'nun elbisesine bayıldım. Hem tarz olarak çok farklı bir seçim hem de üzerinde çok iyi taşımış. Genelde iki parçadan oluşan elbiseleri pek beğenmem ancak bu elbise de sırt dekoltesi ve parıltılı kısım elbiseye apayrı bir hava katmış. Elbisenin ön kısmındaki yırtmaç detayı da çok yerinde olmuş. Sunucu Danoğlu böylece gecenin en şık 3. ismi oluyor.


Deniz Akkaya'yı Cengiz Abazoğlu elbisesiyle görüyoruz. Böyle sade bir elbisenin üstüne yaka kısmındaki işlemeler çok iyi gitmiş. Elbisenin rengini de çok beğendim. Pudra rengi elbiselere çok yakışıyor. Çanta da elbiseyle uyum için de ama ayakkabı için farklı bir model seçilebilirmiş. Yine de bu şekilde de Akkaya gayet şık gözüküyor ve gecenin en şık 2. ismi oluyor.

AYAKLI GAZETE ÖDÜL TÖRENİ (2013)

Vee gecenin 1.sine geçiyoruz. İvana Sert Emilio Pucci elbisesiyle muhteşem görünüyor.Ayrıca elbiseye eklediği zımbalı kemer detayı da harika durmuş. Elbisenin kuyruk detayı ayrı bir zariflik katıyor elbiseye. Göğüs kısmındaki dekolte de çok yerinde. Çanta kesinlikle daha iyi seçilemezdi. Topuz da elbisenin zarifliğini bütünlemiş. Ayakkabılarını göremesek de iyi bir seçim olduğundan hiç şüphem yok. İvana Sert her bir detayıyla gecenin en şık ünlüsü oluyor.

Benim kıyafetler hakkındaki görüşlerim böyleydi. Sizler en çok hangi elbiseyi beğendiniz ya da en kötü dediğiniz elbise hangisi? Yorumlarınızı bekliyorum:)

3 comments:

 1. Yazınız çok güzel olmuş, böyle etkinlikleri daha sık yorumlamanızı bekliyorum :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Teşekkür ederiz, etkinlikler oldukça yorumlayacağız:)

   Delete
 2. en şık Ayşe Hatun Önal bence

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...