Saturday, April 19, 2014

Trendcy - An Interactive Fashion Platform

Hi everyone! Today I want to introduce you to Trendcy - an interactive fashion platform that revolutionizes how shoppers, designers, and boutiques connect. You can sign in and shop, share, and discover global fashion in a brand new way. At Trendcy, designers connect directly with shoppers and boutiques. Their mission is to provide an interactive social platform to facilitate this direct connection. They believe that by connecting designers and shoppers, it is possible to personalize, diversify and develop the international fashion world. I created my account and it's very easy. Check out my account here.
*****
Herkese merhaba! Bugün size Trendcy'i tanıtmak istiyorum. Trendcy tasarımcıların, butiklerin ve alıcıların iletişiminde bir devrim niteliğinde. Kayıt olup alışveriş yapabiliyor, paylaşımda bulunabiliyor, ve moda dünyasını yepyeni bir şekilde keşfedebiliyorsunuz. Trendcy'de tasarımcılar direkt olarak alıcı ve butiklerle iletişime geçiyor. Misyonları ise bu direkt iletişimin olacağı interaktif bir sosyal platform sağlamak. Tasarımcı ve alıcıları iletişime sokarak moda dünyasının kişiselleştirilebileceğini, çeşitlendirilebileceğini ve geliştirilebileceğini düşünüyorlar. Hesap açmak da çok kolay, ben de hemen hesabımı açtım. Hesabıma buradan ulaşabilirsiniz.


If you register as a Designer, you can create a Trendcy online store to expand brand and enjoy the business services they offer such as PR and marketing, streamlined order management, and inventory tracking to increase sales.

You can also register as Boutique to build an international customer base and discover new designers and cultural trends. Trendcy offers easy, secure ordering features, and listing services so shoppers can find local Boutiques.

I have already some favorite designers and i wanna share them with you. I'm sure you will also like them. Have a great weekend!

*****

Eğer bir tasarımcı olarak kaydolursanız, Trendcy'de online mağazanızı açıp markanızı büyütebilir ve sundukları PR, pazarlama, sipariş yönetimi ve stok takibi gibi hizmetlerden yararlanıp satışlarınızı arttırabilirsiniz. 

Ayrıca Trendcy'ye bir butik olarak da kaydolabilir, uluslararası müşteri kitlesi yaratabilir, yeni tasarımcılar keşfedebilir ve trendleri takip edebilirsiniz. Trendcy, alıcıların sizi kolayca bulabileceği sipariş ve listeleme hizmetlerine sahip.

Ben şimdiden çok beğendiğim tasarımcılar buldum, ve onları sizinle paylaşmak istiyorum. Sizin de onları beğeneceğinize eminim. Mutlu haftasonları!


Aleksandar 


Hippy Garden


Kralj Krajina
1 comment:

  1. Oooh, this looks like such a fabulous site!
    xo
    styleontheside.com

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...