Saturday, May 31, 2014

2014 Swimwear Trends / 2014 Bikini & Mayo Trendleri

Swimwear shopping has begun since the summer came. Which kinds will be trendy this summer? Let's read the answers below ;)

*****

Yazın gelmesiyle bikini ve mayo alışverişleri de başladı.  Peki bu yaz en trend modeller hangileri olacak? Cevabı aşağıda;)
1)  String

This summer we will see many bikinis with strings on the sides of the briefs. There are many models by many brands that have cross strings. However, I find this kind of bikinis to be not useful, since they are not proper while being tanned.

*****
1) İpli

Bu yaz özellikle alt kısmı yandan ipli bikiniler çok sık karşımıza çıkacak. Üstten de çapraz ipli modeller bir çok markada var. Ben bu tür bikinileri çok kullanışlı bulamadım. Özellikle güneşlenirken kullanılmaları mümkün değil.2) Cross Stripes

These colorful and cross-striped models are probably my favorites. There are also mayokini options, but I really like the bikinis.

*****

2)Çapraz Bantlar

Bu çapraz bantlı ve renkli modeller sanırım benim favorim. Mayokini seçenekleri de var ama ben bikinileri çok beğendim.


3) Scuba

The models that we will see most this summer are these bikinis that are made of scuba fabric. The colors are very cute, but I am not thinking about buying one yet. My thoughts could change soon :)

*****

3)Dalgıç


Bu yaz en çok göreceğimiz modeller bu dalgıç kıyafeti kumaşından yapılmış bikiniler. Yine renkleri çok tatlı ama şimdilik almayı düşünmüyorum ben. İleride fikrim değişebilir tabi:) 

Peki siz bu modellerden en çok hangisini beğendiniz?

4 comments:

 1. Love the cross stripes bikini's!

  http://skinnyminisakurina.blogspot.nl

  ReplyDelete
 2. love the triangl bikinis! x
  http://my--socalledlife.blogspot.com.es/

  ReplyDelete
 3. Love these!
  XO
  Jeanne
  http://fashionmusingsdiary.blogspot.fr

  ReplyDelete
 4. super sexy if only I had the body to pull it off :)
  www.sweetwithenvy.blogspot.com

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...