Thursday, September 20, 2018

Nuri Şekerci Röportajı

Bu röportaj ilk olarak 29 Mart 2014'te Boğaziçi Üniversitesi Moda Topluluğu'nun websitesi olan bounmoda.com adresinde yayınlanmıştır.

Geçtiğimiz günlerde Gül Gölge Saygı’nın Love My Body markası için hazırladığı My Touch koleksiyonun çekimi için Ağva’daydık. Fırsatı bulmuşken saç stilisti Nuri Şekerci, makyöz Gülüm Erzincan, fotoğrafçı Lara Sayılgan ve Editör-Stilist Mert Aslan ile sohbet ettik. İlk röportajımız Nuri Şekerci ileydi.En çok hangi şekilde çalışmayı seviyorsunuz? Ünlülerle mi, markalarla mı yoksa dergilerlerle mi?

Moda çekimlerini daha çok seviyorum. Çünkü orada bir kadın yaratıyoruz, bir tavır oluşturuyoruz; ekip olarak çalışıp bir kadına anlam yüklüyoruz. Kadına başka bir ruh veriyoruz. Bu sebepten dolayı moda çekimleri favorim.

Saç konusunda gözünüze en çok batan hatalar neler?

En büyük hata aslında güzel saç için kuaföre gidilmesi. Kuaföre güzel kadın olmak için gidilmesi lazım. Saçınız güzel olabilir fakat sizinle bütünleşmediği zaman yalnızca güzel saç olarak kalacaktır. Ama güzel bir kadın saçını yapmadan da güzel olabilir, işte odur güzel saç.

Favori ürünleriniz neler?

Osis 4 Play, Osis Mess up, Osis Dust it ve de tabi ki Mason Pearson saç fırçam, onsuz olmaz.

Sizce saç bir kişinin stilinin yüzde kaçını oluşturur, neden?

Saç bir stilin %50-60’ıdır bence. Neden derseniz, nasıl ki bir mekana gittiğinizde önemli olan yer ile tavandır; bir insanda da saç ve ayakkabıdır. Özellikle biz erkeklerde bu daha da önemli. Türkiye’de maalesef erkekler saçlarına gereken özeni gösteremiyorlar, oysa ki bir erkek için saç çok önemli bir unsurdur. Sadece saç olarak da düşünmemeli, bir bütün olarak bakmalıyız aslında. Küt saçla güzel olan bir kazak uzun saçla yakışmayabilir. Güzel saç değil, güzel insandır asıl olan.

1 comment:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...